DZIEŃ KLOCKÓW LEGO GR IV i V

27 stycznia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Klocków Lego. Dla przedszkolaków, wśród których jest wielu miłośników duńskiej marki, Międzynarodowy Dzień LEGO był doskonałą okazją do zabawy. Tego dnia nie zabrakło nie tylko wspólnego budowania z klocków, czego efektem były wspaniałe budowle, ale także zabaw z klockami w roli głównej. Dzieci poznały historię klocków LEGO, wysłuchały wiersza „Klocki LEGO”, następnie pobudzając swoją wyobraźnię opowiadały co można zbudować z klocków. Przedszkolaki miały również za zadanie zmierzyć długość poszczególnych klocków oraz sprawdzić zależności pomiędzy długościami. Dzieci utrwalały przy tym znajomość cyfr a także układały proste działania matematyczne. Na sam koniec każdy zaprojektował swojego własnego Lego-ludzika.