DORADZTWO ZAWODOWE – POZNAJEMY ZAWÓD- STRAŻAK- GRUPA II

„Ulicami naprzód gna,

Dla każdego uśmiech ma,

Ktoś ma dziś kłopoty gdzieś,

Więc strażaku spiesz się spiesz”

Nasze przedszkolaki z grupy II realizując tematykę kompleksową poznały tajniki pracy strażaków. W trakcie zajęć dzieci zaznajomiły się z ciekawostkami związanymi z ich pracą. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy zwierzętom oraz ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Dzieci poznały wygląd wozu strażackiego oraz wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zabawie „ Strażacy w akcji”, „gasząc pożar”.  Dzieci poznały sposoby alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci poznały również numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy-112.