„CZY MOŻEMY ZOBACZYĆ UPŁYWAJĄCY CZAS?”- GRUPA IV

Czas, przemijanie czasu, to temat bardzo trudny do zrozumienia dla dziecka w wieku przedszkolnym. Czasu nie można przecież zobaczyć tu i teraz, nie można go dotknąć .  Styczeń jest miesiącem szczególnym, ponieważ  nadchodzi Nowy Rok. To dobry moment, by porozmawiać z dziećmi na temat przemijania czasu. Stąd pomysł na realizację tematu „ Czy możemy zobaczyć upływający czas?” . Dzieci  z grupy IV wraz z początkiem roku zapoznawały się z różnymi rodzajami zegarów, kalendarzy, sposobami mierzenia czasu i odczytywania godziny. Dzieci  dowiedziały się także „Czy możemy zmierzyć czas?”  Pewnie, że tak! Poznaliśmy w ramach doradztwa zawodowego zawód zegarmistrza. „ Jak minął  nam dzień sylwestrowy?” narysowaliśmy w wspólnych pracach zbiorowych.