Bohater Tygodnia – Ola- grupa V

Dnia 18 listopada ( piątek) gościliśmy mamę Oli – naszego Bohatera Tygodnia- panią Jolę. Nasza Ola zaprezentowała swoja książeczkę Bohatera Tygodnia, opowiadając nam o swoich marzeniach.  Wizytę mama Oli rozpoczęła od przeczytania nam książeczki „ Tata Oli nie chce być dorosłym”. A potem wprowadziła nas w tajniki sensoplastyki z kolorowym makaronem. Sensoplastyka doskonale sprawdza się zarówno, jako metoda wspierania rozwoju psychomotorycznego dziecka i umiejętności związanych z tzw. małą motoryką. Dzięki wykorzystaniu form edukacji polisensorycznej, za pomocą tak prostych i jednocześnie efektywnych ćwiczeń i zabaw sensorycznych, możemy ponadto oddziaływać na wiele sfer i zmysłów dziecka. W ten sposób kolorowy makaron sensoryczny zajął dzieci na długi czas, zapewniając im fantastyczną zabawę i wspólnie spędzony czas! Efektem były piękne, kolorowe bransoletki. A potem przenieśliśmy się w magiczny bajkowy świat.  Zabawa wg metody Klanza – „ Kareta”- dostarczyła nam dużo radości. Dziękujemy pani Joli za wspólną , kreatywną zabawę! Były to super inspirujące zajęcia!