Bohater Tygodnia Nikolka grupa V

Nic bardziej nie wzmocni poczucia wartości u dziecka jak możliwość pokazania się przed innymi, „zabłyśnięcia” przez kolegami z grupy. Dzieci z grupy V biorą udział w projekcie edukacyjnym „Bohater tygodnia”. Zaletą projektu jest nabywanie wzorowych zachowań i dawanie przykładu innym. Kolejno każde dziecko jest bohaterem.  W ciągu tego tygodnia bohater jest najważniejszą osobistością grupy, ma możliwość wyróżnić się czymś szczególnym, opowiedzieć o strukturze swojej rodziny, pokazać zdjęcia.

W tym tygodniu  Bohaterem Tygodnia była Nikola , która przez cały ten czas nosiła specjalną odznakę. Nikolka w specjalnym kąciku w sali zaprezentowała dzieciom swoje ulubione zabawki oraz album ze zdjęciami.  Reprezentując  książeczkę „ Bohatera Tygodnia”  dowiedzieliśmy  się , że Nikolka uwielbia  zwierzaki , lubi wykonywać różnorodne prace plastyczne ze swoją siostrą i mamusią,  a jej marzeniem jest kiedy dorośnie zostać  dentyską.  Życzymy Nikolce spełnienia marzeń i  żeby nigdy nie opuszczał ją uśmiech na twarzy.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „ Bohater tygodnia” odwiedziła nas mama Nikolki,  która przeprowadziła zabwy muzyczno- ruchowe przygrywając nam na gitarze. Warto dodać, że pomysłów ze strony pani Uli – mamy Nikolki  nie brakowało, przez co zajęcia były urozmaicone i budziły zaciekawienie wśród dzieci.  A szczególnie  pluszowy Indianin. Gość „bohatera tygodnia”- pani Ula po przeprowadzonym zajęciu  pożegnała się z dziećmi, dziękując im za udział we wspólnej zabawie. Nauczycielki dziękują pani Uli za pomoc w realizacji projektu, a jednocześnie za owocną współpracę.