BOHATER TYGODNIA – GABRYSIA – GR V

W tym tygodniu dzieci z grupy V przeniosły się w świat muzyki i dźwięków. Bohaterem tygodnia była Gabrysia, która wraz ze swoją mamą panią Agnieszką i bratem Stasiem wprowadzili nas w „ tajniki” muzyki. W trakcie wspólnych zabaw poznaliśmy znaczenie słów: muzyka, kompozytor, nuty. Dzieci poznały budowę i brzmienie instrumentu muzycznego skrzypiec. Ponadto braliśmy udział w koncercie, gdzie na pianinie grała Gabrysia, a na skrzypcach Stasiu. Wysłuchaliśmy piękne utwory muzyczne: „Pójdziemy na łowy”, „Była sobie żabka mała”.  Na koniec wspólnie wykonaliśmy ekologiczne instrumenty perkusyjne, na których wspólnie zagraliśmy. Muzyka w rozwoju dziecka jest bardzo ważna. A wiek przedszkolny to okres, w którym budzi się ludzki potencjał, a zdobyte doświadczenia mają wpływ na dalsze losy konkretnych dzieci. Jest to właściwy czas, aby przez aktywność muzyczną kształtować wyobraźnię muzyczną dzieci i przygotowywać je do roli przyszłych odbiorców sztuki, rozumiejących i czujących muzykę. Gabrysi życzymy samych sukcesów muzycznych. Dziękujemy pani Agnieszce, Gabrysi i Stasiowi za tą przygodę w krainie muzyki.