Akcja Czytające Środy – grupa V

W naszym przedszkolu staramy się czytać co najmniej “kilka minut codziennie”. W każdej grupie dzieci codziennie poznają przygody bohaterów swoich ulubionych oraz nieznanych książek. W tym roku w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „ Misiowa Biblioteczka” zostaje zorganizowana ”. Akcja CZYTAJĄCY RODZIC”. Akcja  propaguje czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców  poprzez zachęcanie dorosłych do codziennego czytania pociechom przez co najmniej dwadzieścia minut. Wiek przedszkolny to najbardziej odpowiedni czas na rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Kontakt z książką już na tym etapie ma ogromne znaczenie w dalszej nauce szkolnej naszych podopiecznych i ich uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek jest bardzo ważnym źródłem oddziaływania na osobowość dzieci. Znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej, wspiera także rozwój emocjonalny, budzi wrażliwość moralną i estetyczną oraz sprzyja rozwijaniu postaw twórczych dzieci.

W grupie V dniem czytania jest środa. Czytanie zainaugurowała Mama Marysi, która jako pierwsza zgłosiła się „na ochotnika” do czytania. Przybyła do nas z książką pt. „Detektywi malusińscy” i zapoznała dzieci z bohaterami tej bajkowej krainy. Po przeczytaniu mama Marysi zadawała dzieciom zagadki. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z rozwiązaniem zagadek. A na koniec  poproszono Rodziców i dzieci do ułożenia własnej historyjki.  Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom: Arianki, Kubusia i Joshua za ułożenie własnej historyjki zaczynającej się od poniższego zdania:  – Hej ,ty!- odezwało się drzewo do przechodzącej obok dziewczynki, która aż podskoczyła z zaskoczenia… Zapraszamy do przeczytania. Gratulujemy Dzieciom i Rodzicom inwencji twórczej.

Dziękujemy mamie Marysi – pani Agnieszce za wizytę w naszej grupie .

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z naszymi Rodzicami, którzy zapoznają nas z pozycjami z kanonu literatury dziecięcej.