AKADEMIA „KICI KOCI” – PODSUMOWANIE

Nasze  Przedszkole  bardzo chętnie  przystąpiło  do projektu ”Akademia Kici Koci”, którego celem było propagowanie czytelnictwa oraz pokazanie, że o wiele łatwiej i przyjemniej dziecko może odkrywać świat z ulubioną bohaterką – Kicią Kocią u boku.

Każdy dzień w przedszkolu to nowe odkrycia i nowe wyzwania. Kicia Kocia poprzez zabawę nie tylko pomagała dzieciom utrwalać podstawową wiedzę dotyczącą liczb, liter, kształtów czy kolorów, ale poruszała także ważne kwestie, takie jak zasady bezpieczeństwa, dobrego wychowania, wyrażania emocji i wiele, wiele więcej!

Zadaniem dzieci była realizacja 5 z 10 zaproponowanych przez Kicię Kocię wyzwań . Wspólnie wykonaliśmy  7 wyzwań.

1.      Pocztówka do Kici Koci

2.      Kicia Kocia segreguje śmieci

3.      Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie

4.      Kicia Kocia i śnieg

5.      Kicia Kocia i święta

6.      Kicia Kocia i muzyka

7.      Recepta Kici Koci

Realizując wybrane zadania w towarzystwie przesympatycznej Kici Koci, wiele się nauczyliśmy i wspaniale bawiliśmy się .

W czerwcu podsumowując nasze działania, każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.

Kicia Kocia [Przedszkole Publiczne nr 9 w Rzeszowie]