Wizyta Policjantek w przedszkolu

Dnia 17 września 2024 r. nasze przedszkolaki odwiedziła Pani mł.asp. Joanna Banaś oraz Pani inspektor Andżelika Dzieciuch z z Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się o specyfice zawodu policjanta oraz poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się także , jak powinny zachować się w kontakcie z psem oraz jakie techniki obronne należy zastosować w przypadku ataku agresywnego czworonoga. Kolejnym punktem było oglądanie policyjnego sprzętu. Pokaz policyjnego radiowozu wywołał u dzieci dużo emocji. Miały one okazję zobaczyć samochód policyjny. Gdy pani policjantka włączyła w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, dzieci były wprost zachwycone.  Podczas całego pobytu dzieci miały okazję zadać szereg pytań funkcjonariuszom, głównie na temat pracy w Policji, a policjanci przekonali się, że każdy przedszkolak doskonale zna podstawowe zasady ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania.

Dziękujemy serdecznie naszym Gościom.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych!