KLUB PODRÓŻNIKA  ,,RESTAURACJA PIWNICA W PAŁACU”-  TORUŃ

W dniu 20 grudnia 2018r. w czwartkowe popołudnie dzieci wraz z rodzicami z ,,Klubu Podróżnika” wyruszyły w podróż do Restauracji Piwnica w Pałacu na ul. Jana Dekerta 2. Była to niezapomniana przygoda. Razem z Restauracją Piwnica w Pałacu wyruszyliśmy do Torunia. Przedszkolaki wzięły czynny udział w warsztatach – tworzyły piękne pierniczki według Toruńskiego przepisu. Na początku wraz z paniami z restauracji rozpoznawały i nazywały poszczególne składniki niezbędne do przygotowania ciasta. Później każde otrzymało porcję ciasta, z którego z zapałem wycinały różnokształtne pierniczki. Gdy ciasteczka się piekły mieliśmy okazję odpocząć i porozmawiać o tradycjach świątecznych. Dzieci z radością opowiadały o swoich ulubionych potrawach wigilijnych. Zapach unosił się magiczny. Upieczone pierniczki dzieci dekorowały lukrem oraz kolorowymi posypkami. Tak ozdobione wypieki zostały przez panie zapakowane i z dumą zabrane do domu. Dziękujemy miłym Paniom z Restauracji Piwnica w Pałacu, za tak miłe przyjęcie i moc wrażeń, na pewno jeszcze tam wrócimy.