ŚWIAT BAJEK I BAŚNI W GRUPIE V

Miniony tydzień w grupie czwartej obchodziliśmy pod hasłem  „ŚWIAT BAŚNI I BAJEK”, którego celem jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka. Tydzień ten miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów, jak też były twórcami własnych scenek teatralnych. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. Oglądaliśmy spektakl teatralny na tablicy multimedialnej. Na zakończenie przedszkolaki wykonywały prace plastyczne. Czas ten sprawił dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe, a przecież takie są podstawowe założenia pracy z dziećmi w przedszkolu.