„ABC EKONOMII” GR V

W ramach  realizacji tematyki kompleksowej „ABC mała ekonomia czyli pierwsze kroki w świecie finansów” dzieci z grupy V poznały podstawowe zasady ekonomii – dowiedziały się jak zarabiać, wydawać i oszczędzać.

Dla „ starszaków”  przygotowano cykl zabaw i pogadanek w oparciu o książkę „ABC EKONOMII, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”, której autorami są Żaneta Kupczyk i Wiktor Czepczyński. Publikacja  zawiera 12 opowiadań, z których każde porusza inne zagadnienie ze świata ekonomii i finansów. Dzieci, wraz z głównymi bohaterami – Zosią i Maksem, poznają odpowiedzi na tak nurtujące pytania, jak np. co to są pieniądze, cena, praca, budżet reklama, pożyczka i inne. Poprzez realizowane działania pragniemy rozpocząć edukację finansową dzieci w wieku przedszkolnym poprzez odkrywanie tajemnic pieniędzy i ich oszczędzania, a także oszczędzanie zasobów środowiska naturalnego oraz  poznanie różnych punktów handlowych i robienie oszczędnych zakupów.

Podróż z Zosią i Maksem do świata finansów i ekonomii była fascynującą i pouczającą przygodą!