Wycieczka Przedszkolna

Dnia 3 czerwca 2024 r. wszystkie grupy z przedszkola udały się na wycieczkę edukacyjną do Zagrody „Szmer” w Godowej. To miejsce różnorodnych warsztatów i spotkań edukacyjnych, a każda wizyta w Zagrodzie jest niezapomnianą przygodą. Poniedziałkowa, przepiękna pogoda była dodatkowym atutem wycieczki. Dobre humory i wspaniały nastrój dopisywał wszystkim. Celem naszej wyprawy była wspólna zabawa, zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności oraz ukazanie dzieciom piękna polskiej wsi i korzyści, jakie płyną z uprawiania ziemi, hodowli zwierząt, a także kształtowanie poczucia więzi z najbliższym środowiskiem i regionem. W czasie pobytu dzieci poznawały różne zwierzęta gospodarstwa domowego: kozy, owce, kury, króliki i konie. Kontakt ten dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć, wzruszeń i radości. Największą popularnością cieszyło się karmienie kozy Klary. Miłą niespodzianką okazała się także przejażdżka zaprzęgiem konnym. Później przyszedł czas na zdobywanie wiedzy i ćwiczenie umiejętności w zakresie ogrodnictwa – sadzenie pomidorów. Dzieci także odwiedziły Letnią rezydencję św. Mikołaja. Tam uczestniczyły w warsztatach z wełną. Po pracach przyszedł czas na zabawę i relaks. Nagrodą dla dzieci, za tak intensywnie spędzony czas, były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Spośród wielu dyscyplin każdy mógł wybrać coś dla siebie: zabawy w skrzyniach sensorycznych, łowienie drewnianych ryb, jazdę wózkami , przeciąganie liny, zabawy w piaskownicy z prawdziwymi blaszanymi naczyniami i drewnianymi łyżkami, aparatura do nauki dojenia krowy. Zabawa wśród natury była dla dzieci wspaniałą terapią sensoryczną: naturalne obrazy, dźwięki, zapachy, dotyk zwierząt i roślin pobudziły ich zmysły. Dzieci wróciły z wycieczki pełne wrażeń i bogatsze o nową wiedzę, umiejętności oraz piękne wspomnienia, które będą pielęgnować i przypominać sobie przez długi czas.