Sałatka owocowa Grupa II

W piątkowy poranek dzieci z grupy II z przyniesionych z domu owoców samodzielnie przygotowały pyszną, kolorową i witaminową sałatkę owocową. Taka witaminowa przekąska jest alternatywą dla słodyczy, które tak bardzo lubimy. Widok smakowitych owoców sprawił, że każdy ochoczo zabrał się do pracy. Najpierw jednak dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Założyły fartuszki oraz chustki na głowę wcielając się w rolę kucharzy/kucharek.
Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki. Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna.
Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej że był to efekt ich pracy.
Na koniec dzieci stwierdziły, że przepis na tą pyszną sałatkę jest bardzo prosty, dlatego będą ją robiły w domu – dla swoich rodziców i rodzeństwa – zachęcając przy tym domowników do zdrowego stylu życia.

Było pysznie, kolorowo i zdrowo!