Aktywny Przedszkolak Grupa IV

W tym roku grupa IV rozpoczęła realizację programu sportowego „Aktywny Przedszkolak” organizowanego przez Zespół Szkół Sportowych – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie.

Zajęcia mają na celu rozpowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci, dostarczać radości i satysfakcji z udziału w zabawach i zajęciach sportowych, podnosić stan zdrowia i sprawność fizyczną, rozwijać zainteresowania sportem z jednoczesnym wyrabianiem nawyków czynnego uprawiania ćwiczeń ruchowych, kształtowanie właściwej postawy społecznej, w szczególności wyrabianie takich cech charakteru jak: aktywność, samodzielność, poczucie obowiązku, zasady fair play.

Pierwsze zajęcia przyniosły naszym przedszkolakom dużo radości i pozytywnych emocji związanych z zabawami, grami i ćwiczeniami sportowymi.

Dzieci z niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć.