Kolorowa literka „O” gr V

W grupie V zostały przeprowadzone zajęcia metodą Doroty Dziamskiej Edukacja przez Ruch.

Edukacja przez ruch jest to system pedagogiczny, którego techniki i metody pracy z dzieckiem oparte są na założeniu wspomagania integracji sensorycznej oraz integracji procesów umysłowych.

System proponuje dzieciom poruszanie się w trakcie zajęć, co ma wpływ na koncentrację, tempo pracy oraz umożliwia pełniejszy rozwój we wszystkich obszarach: fizycznym, emocjonalnym, społecznym, poznawczym.

Starszaki na kartkach papieru kreśliły rytmiczne kreski jedną ręką, oburącz, naprzemiennie, chodząc wokół stołu.  Ruch wokół stołu stymulował  ich zmysł równowagi i wzrok , doprowadzając do zintegrowanej pracy ciała, koordynacji i skupienia. Dzieci  poruszając się przy muzyce świetnie się bawiły. Następnie odrysowywały  szablon literki o, przyklejały na kolorową kartkę i według własnego pomysłu ozdabiały.

Poprzez pracę tą metodą dzieci:
•    usprawniły motorykę małą poprzez kreślenie znaków grafomotorycznych
•    wzbogaciły swój słownik oraz doskonaliły umiejętność wypowiadania się
•    doskonaliły umiejętność współpracy w grupie
•    odreagowały stresy i niepowodzenia
•    zwiększyły poczucie własnej wartości
•    osiągnęły sukces – kończąc swoją pracę