Wykonanie latawca w barwach biało – czerwonych w grupie II

W II grupie 14.11.2918r. odbyły się zajęcia na temat ,,Wykonanie latawca w barwach biało – czerwonych”. Do przeprowadzenia zajęć poprosiliśmy naszego konserwatora przedszkola Pana Zbyszka. Pan Zbyszek wyjaśnił dzieciom jak wygląda latawiec i w jaki sposób należy go wykonać, aby przyniósł wiele radości unosząc się w powietrzu. Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy sposób, aby zainteresować dzieci jakich materiałów i narzędzi należy użyć do konstrukcji latawca. Zajęciom towarzyszyło duże zainteresowanie, entuzjazm dzieci i chęć wspólnej pracy. Dzieci dowiedziały się do czego służy miara i jak się nią posługiwać. Rozpoznawały także w kształcie latawca różne figury geometryczne. Po wykonaniu i przyozdobieniu latawca w barwy flagi narodowej, dzieci umówiły się na wspólną przygodę w puszczaniu latawca.