UWAGA ! PRACA RZESZOWSKICH PRZEDSZKOLI W OKRESIE WAKACYJNYM

Rzeszów, 4 maja 2020 r.

Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo,

W związku z pandemią COVID-19 oraz troską o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Rzeszowa i personelu praca przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych w szkołach będzie zorganizowana tak, by maksymalnie ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa i zapewnić dzieciom oraz pracownikom bezpieczne warunki pobytu w placówce.

W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 rezygnujemy z tzw. dyżurów wakacyjnych we wszystkich przedszkolach, punktach przedszkolnych i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Rzeszów.

W tym szczególnym czasie epidemii koronawirusa , chcąc zminimalizować mieszanie się dzieci z różnych placówek, przyjęto następujące rozwiązanie:

▪ w okresie wakacji (lipiec – sierpień 2020 r.) przedszkola, punkty przedszkolne i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą przez 6 tygodni prowadziły zajęcia dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do danej placówki; przez pozostały okres (2,5 tygodnia) pozostaną zamknięte;

▪ zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, okres przerwy w funkcjonowaniu placówki zostanie ustalony na podstawie wspólnego wniosku dyrektorów przedszkoli/punktów/szkół i rad rodziców;

▪ przedszkola/punkty/szkoły nie będą prowadziły zapisów na dyżury wakacyjne dla dzieci z innych placówek.

W okresie przerwy w funkcjonowaniu placówki nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi będą mogli skorzystać z urlopów wypoczynkowych.

Z poważaniem,

Zbigniew Bury                                                                                                                                       Dyrektor WE UMR