„KODOWANIE NA DYWANIE”

Opis projektu

„Kodowanie na dywanie” to cykl zajęć dodatkowych, realizowanych w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2020/21. Projekt obejmuje wszystkie grupy wiekowe.

Bazą do przeprowadzenia będzie „Magiczny dywan” i duża mata edukacyjna Mistrzów Kodowania. Dzieci do działania na macie będą wykorzystywać kartoniki  z różnymi symbolami, znakami, obrazkami, liczmanami, cyframi, kierunkami ruchu itp. Kartoników tych będzie przybywać w miarę wzrostu umiejętności dzieci i stopnia trudności zajęć.
    Będziemy kodować na osiach, odczytywać drogę do celu  , tworzyć projekty, konstruować gry planszowe, rozwiązywać i układać sudoku  itp. Dodatkowo zajęciom towarzyszy spora dawka ruchu i częste zmiany aktywności. Zaproponowane zabawy są zgodne z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.
Mata MK umożliwi dzieciom naukę przez zabawę i  doświadczanie, z ruchem w tle. Zajęcia te mają  sprawiać dzieciom radość, satysfakcję i poczucie odniesionego sukcesu. Mają być formą rozrywki i przyjemnie spędzonym czasem.