Projekt – „Bohater tygodnia”

„ Bohater tygodnia” – taka nazwę nosił projekt, który  w Przedszkolu nr 9 w Rzeszowie realizowały Bożena Surowiec i Edyta Dydyk .Trwał on od października 2018 roku do czerwca  2019 roku. Była to forma współpracy z rodzicami, którą nauczycielki zaproponowały we wrześniu, a która cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony zarówno rodziców, jak i samych wychowanków. Świadczą o tym pamiątkowe zdjęcia, które podczas wszystkich spotkań z rodzicami w sali grupy odzwierciedlają charakter i miłą, wręcz rodzinną atmosferę.

Grupa liczyła 27 dzieci biorących udział w projekcie. Każde dziecko pełniło zaszczytną funkcję wspomnianego „bohatera tygodnia” od poniedziałku do piątku – nosiło przypiętą plakietkę z nazwą, mogło przynieść swoje ulubione zabawki z domu, by wspólnie z rówieśnikami pobawić się nimi w przedszkolu, przynosiło album ze zdjęciami z dzieciństwa, a jedno z nich umieszczone było w ozdobnej ramce zawieszonej na ścianie w sali grupy. Zadaniem rodzica było złożenie wizyty w przedszkolu, w dowolnie przez siebie wybranym dniu i … zaprezentowanie swych „umiejętności” pedagogicznych we współpracy z całą grupą (pod czujnym okiem nauczycielek i ich pomocą). Każdy „bohater tygodnia” na zakończenie otrzymywał pamiątkowy dyplom zaprojektowany przez nauczycielki. Rodzice, chcąc sprostać powierzonemu zadaniu, niekiedy angażowali też innych członków rodziny do pomocy (babcia, ciocia, starsze rodzeństwo dziecka). Warto dodać, że pomysłów ze strony dorosłych nie brakowało, przez co zajęcia były urozmaicone i budziły zaciekawienie wśród dzieci. Gość „bohatera tygodnia”, odwiedzający grupę,  po przeprowadzonym zajęciu słodkim akcentem żegnał się z dziećmi, dziękując im za udział we wspólnej zabawie. Pomysł ten bardzo spodobał się dzieciom, gdyż jak wszyscy wiemy, dzieci uwielbiają słodycze. Nauczycielki dziękują wszystkim rodzicom za pomoc w realizacji projektu, a jednocześnie za owocną współpracę.