„Podróż do Japonii” – Bohater tygodnia – Malwinka – grupa IV

Tego dnia gośćmi byli rodzice naszej Malwinki – Bohatera tygodnia. Na początku dzieci zobaczyły na mapie gdzie leży Japonia,  poznały jej flagę i obejrzały ilustracje przedstawiające stolicę tego kraju. Przedszkolaków bardzo zainteresowały znaki z pisma japońskiego.  Dzieci poznały także kilka prostych japońskich słów, dowiedziały się jakie zwyczaje panują w Kraju Kwitnącej Wiśni i jak wyglądają tam tradycyjne domy. Największą atrakcją minionego tygodnia były zajęcia kulinarne, na których dzieci dowiedziały się jakie potrawy są najbardziej popularne w Japonii. Przedszkolaki miały okazję spróbować smakołyków posługując się prawdziwymi pałeczkami do jedzenia ryżu. Dziękujemy Rodzicom Malwinki za „wycieczkę” do Japonii, która  dostarczyła wszystkim przedszkolakom wiele radości i wzbudziła w nich ciekawość świata.