„Owocowo – warzywne soki pijemy, bo zdrowi być chcemy!”

Pod takim hasłem dzieci z gr. II, spędziły piątkowe przedpołudnie w przedszkolu.
W tym dniu dzieci rozwijały swoje umiejętności kulinarne. Z czerwonych jabłuszek i soczystych marchewek wyczarowały zdrowy soczek, bez cukru i konserwantów. Po wykonaniu wszystkich czynności higienicznych: umyciu swoich rączek oraz owoców i warzyw, mali kucharze zabrali się do pracy. Przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką, jego działaniem oraz przy pomocy swoich pań, wykonały pyszny sok. Z radością i wielką ciekawością obserwowały, jak kubek napełnia się pomarańczowym płynem. Po skończonej pracy, dzieci delektowały się jego smakiem.
Średniaki z wielkim apetytem wypiły samodzielnie zrobiony świeży, naturalnie słodki sok!