MUZYKA WOKÓŁ NAS GR II – RODZICE MIKOŁAJA

W poranny poniedziałek zawitali do nas na grupę II rodzice naszego Mikołaja – Pani Magdalena i Pan Mirosław. Pan Mirosław zaprosił nas do swojego świata pt. ,,Muzyka wokół nas”. Dzieci poznały wiele instrumentów: gitarę, skrzypce, flet poprzeczny, sopiłka, saksofon, waltornia, akordeon, oraz klarnet.  I chociaż trudno w to uwierzyć, to tata naszego Mikołaja grał na wszystkich instrumentach. Celem przewodnim zajęć było: uwrażliwienie dzieci na muzykę oraz  kształtowanie u dzieci wrażliwość na barwy dźwiękowe, poczucie rytmu oraz  rozwijanie inwencji twórczej. Dzieci miały możliwość gry na instrumentach – było to dla nich wielkim przeżyciem. Teraz wszyscy wiemy, że muzyka jest wokół nas i pięknie dziękujemy za tak barwnie przeprowadzone zajęcia.