Międzynarodowy Dzień Teatru – Osiedlowa Biblioteka Publiczna  Filia nr 6- grupa IV

Z  okazji przypadającego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru Filia nr 6 nasi wyjątkowi artyści z grupy IV wystąpili z przedstawieniem „Calineczka” dla Pań-Babć z Klubu Rękodzieła Artystycznego przy Uniwersytecie Rzeszowskim oraz z Klubu Seniora „Grono”.

W tym dniu czytelnia, jak za sprawą magicznej różdżki, przemieniła się w prawdziwy teatr. Na scenie pojawiła się kolorowa scenografia składająca się z wielu misternie przygotowanych dekoracji plastycznych i rekwizytów. Widowisko rozpoczęło się od odgłosu gonga.
Nasi najmłodsi aktorzy w pięknych strojach przedstawili  historię malutkiej dziewczynki – Calineczki, znanej z baśni H. Ch. Andersena. Oprawa plastyczna i muzyczna spektaklu nadała mu magicznego charakteru. Muzyka i piosenki oraz ciekawa choreografia dzieci-aktorów wyzwoliły w Paniach-Babciach dużo energii, uśmiechu i zachęciły ich do wspólnego udziału w przedstawieniu.