„ Kurczątka, kurczątka…”- Bohater tygodnia- KACPER- grupa IV

Początek kwietnia jest w naszym przedszkolu okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie z mamą Kacperka- panią Moniką i siostrą Karolinką  dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury.

Jednym z wielkanocnych zwyczajów jest  także przygotowanie koszyka wielkanocnego.

W celu udekorowania koszyczka dzieci własnoręcznie wykonały kurczątka z włóczki. Pracowały przy tym bardzo skrupulatnie, każde wkładając w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Kacperka i Karolince którzy dołożyli starań, by jak najlepiej przygotować się do obchodów Świąt Wielkanocnych, kultywując nasze rodzime tradycje, ucząc w ten sposób naszych małych Polaków.