KLUB MAŁEGO BADACZA

Na kolejnych zajęciach KLUBU MAŁEGO BADACZA dzieci przeprowadziły eksperymenty z mlekiem.  Wiedzą już, że mleko zawiera wiele cennych składników. Mali badacze odpowiedziały na pytanie, czy mleko służy tylko do picia? Mleko może również służyć do eksperymentów. Na zajęciach podjęliśmy próbę zrobienia tęczy na mleku. Do przeprowadzenia eksperymentu potrzebowaliśmy:  mleko, barwniki spożywcze (niebieski, zielony, czerwony i żółty), płyn do mycia naczyń oraz patyczki higieniczne.  Dzieci w wielkim skupieniu robiły na mleku małe kolorowe kropki. Następnie zamoczony w płynie do naczyń patyczek higieniczny wkładały do talerza. Każdy chciał spróbować i mieć swój udział w robieniu tęczy.  Dzieci zobaczyły jak mleko zamienia się w ser. Pisały „niewidzialnym atramentem” , mieszały mleko  z innymi cieczami.