„Dzieciaki Sadzeniaki”

W środę dzieci z grup III, IV oraz V wyjechały do sklepu Leroy Merlin na warsztaty „Dzieciaki Sadzeniaki”. Celem akcji jest nauczenie dzieci pielęgnacji roślin i pokazanie im jakie warunki są najlepsze dla prawidłowego ich rozwoju. Dzieci najlepiej przyswajają wiedzę przez zabawę, dlatego twórcy akcji nazwali ją zabawą „w przesadzanie kwiatów”. Na początku spotkania dzieci mogły posłuchać o tym, co jest potrzebne rośliną do wzrostu w teorii. Po czym wspólnie rozwiązywały zagadki dotyczące roślin. W kolejnej części zajęć przy specjalnie przygotowanym stole każdy przedszkolak przesadzał wybrany przez siebie kwiatek. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek oraz kwiatek samodzielnie posadzony.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia organizatorom akcji „Dzieciaki Sadzeniaki”.